Fashion Instinkt

Perfecțiunea este simplitate. Din cauza pandemiei de Coronavirus, industria modei a regresat în mod drastic. De aceea m-am gândit să propun un outfit compus din 2 piese esențiale, care mai mult ca sigur se găsesc deja în dulapurile voastre, mai exact clasicul tricou alb și bine cunoscuții blugi. Deși această ținută începe foarte simplu, detaliile completează cu adevărat outfit-ul. Domnișoarele primele, așa că fetelor le recomand un tricou mai scurt, mulat, asortat cu niște jeans, fie mulați fie mai largi, după preferințe. Recomand ca talia să fie înaltă, pentru a creea un efect de alungire a picioarelor și subțierea taliei. Pentru a finisa ținuta, propun o geacă de blugi în aceeași nuanță ca pantalonii, un lanț simplu de argint sau aur, după preferințe, și niște adidași, de preferat albi. Dacă sunteți fane ale accesoriilor pentru cap, recomand o șapcă pentru o pată de culoare.

Pentru o alternativa mai elegantă, propun un blazer negru clasic, un șirag de perle, care sunt la momentul de față în vogă, și niște pantofi de inspirație masculină. În caz că vă plac pălăriile, recomand o beretă în nuanțe de bej pentru a contura un outfit perfect de tip garcon. Desigur că nu puteam uita de băieții care doresc a se îmbrăca cu stil și rafinament. Pentru voi propun un tricou alb larg, care, de preferat, să treacă de talia pantalonilor. Când vine vorba de blugi, încurajez să alegeți o pereche mai largă, dar dacă vă plac cei mulați mai mult, nu este un inconvenient. În niciun caz nu se cuvine ca un băiat stilat să aibă găuri sau rupturi prea exagerate pe pantaloni, sau mai rău, gleznele goale. Pentru a schița un outfit casual, relaxed, propun o cămaşă tip flanel, care au revenit în trend, un lanț destul de gros de argint sau aur și niște adidași care să se potrivească perfect cu flanelul.

Dacă aveți o zi proastă pentru coafură, puteți acoperi inconvenientul cu o șapcă tip baseball în aceeași nuanță, cu adidași și cămașă sau, în zilele friguroase de iarna, o căciulă simplă care să vă vină exemplar. Pentru o alternativa mai classy puteți contura look-ul cu un sacou croit perfect, fie negru simplu fie gri cu modele clasice. Pentru acest outfit recomand părul dat pe spate, fixat cu puțin gel.Când vine vorba de make-up și coafuri am să recomand natural în ambele cazuri. Părul voluminos, ușor dezordonat se potrivește la ambele sexe, iar machiajul domnișoarelor trebuie să scoată în evidență trăsăturile naturale ale acestora, care sunt superbe în orice ipostază. Acum cu liceul online este posibil să fie nevoie de ochelari, așa că o să vă dau niște sfaturi pentru a alege rama potrivită vouă.

Mereu pupila trebuie să fie în centrul lentilei, altfel ochelarii vor arăta inestetic. Rama trebuie să ajungă fix sub sprâncene, iar aceasta nu trebuie să fie prea mare, pentru că va arăta caraghios. Propun rame simple, fie negre, fie metalice, deoarece se potrivesc oricărui look. Forma ramei recomand să fie ușor rotundă, deoarece avantajează majoritatea. În următoarele imagini veți observa ideile de ținute propuse pentru azi, iar dacă aveți nevoie de un sfat particular mă puteți contacta pe contul meu de Instagram : @dianaalexandrescu12 . Mulțumesc anticipat pentru atenția acordată. Articol scris de Diana Alexandrescu. La acest proiect au participat drept modele și :Văduva Rareș Florian-9 C; Negruțiu Irina Lavinia –9 C; Mănescu Theodor –9 B; Ana Petrof –9A

Pentru o alternativa mai elegantă propun un blazer negru clasic, un șirag de perle, care sunt la momentul de față în vogă, și niște pantofi de inspirație masculină. În caz ca vă plac pălăriile recomand o bereta în nuanțe de bej pentru a contura un outfit perfect de tip garcon. Desigur că nu puteam uita de băieții care doresc a se îmbracă cu stil și rafinament. Pentru voi propun un tricou alb larg, care de preferat să treacă de talia pantalonilor. Când vine vorba de blugi încurajez să alegeți o pereche mai largă, dar dacă vă plac cei mulați mai mult nu este un inconvenient. În niciun caz nu se cuvine ca un băiat stilat să aibă găuri sau rupturi prea exagerate pe pantaloni, sau mai rău, gleznele goale. Pentru a schița un outfit casual, relaxed, propun o cămaşă tip flanel, care au revenit în trend, un lanț destul de gros de argint sau aur și niște adidași care să se potrivească perfect cu flanelul. Dacă aveți o zi proasta pentru coafură puteți acoperi inconvenientul cu o șapcă tip baseball în aceeași nuanță, cu adidașii și cămașa sau în zilele friguroase de iarna, o căciulă simplă care să vă vină exemplar. Pentru o alternativa mai classy puteți contura look-ul cu un sacou croit perfect, fie negru simplu fie gri cu modele clasice. Pentru acest outfit recomand părul dat pe spate, fixat cu puțin gel.Când vine vorba de make-up și coafuri am să recomand natural în ambele cazuri. Părul voluminos, ușor dezordonat se potrivește la ambele sexe, iar machiajul domnișoarelor trebuie să scoată în evidență trăsăturile naturale ale acestora, care sunt superbe în orice ipostază. Acum cu liceul online este posibil să fie nevoie de ochelari, așa că o să vă dau niște sfaturi pentru a alege rama potrivită vouă. Mereu pupila trebuie să fie în centrul lentilei, altfel ochelarii vor arăta inestetic. Rama trebuie să ajungă fix sub sprâncene, iar aceasta nu trebuie să fie prea mare, pentru că va arăta caraghios. Propun rame simple fie negre fie metalice, deoarece se potrivesc oricărui look. Forma ramei recomand să fie ușor rotundă, deoarece avantajează majoritatea. În următoarele imagini veți observa ideile de ținute propuse pentru azi, iar dacă aveți nevoie de un sfat particular mă puteți contacta pe contul meu de Instagram : @dianaalexandrescu12 . Mulțumesc anticipat pentru atenția acordata. Articol scris de Diana Alexandrescu. La acest proiect au participat drept modele și :Văduva Rareș Florian-9 CNegruțiu Irina Lavinia –9 CMănescu Theodor –9 B Ana Petrof –9 A

Pentru o alternativa mai elegantă propun un blazer negru clasic, un șirag de perle, care sunt la momentul de față în vogă, și niște pantofi de inspirație masculină. În caz ca vă plac pălăriile recomand o bereta în nuanțe de bej pentru a contura un outfit perfect de tip garcon. Desigur că nu puteam uita de băieții care doresc a se îmbracă cu stil și rafinament. Pentru voi propun un tricou alb larg, care de preferat să treacă de talia pantalonilor. Când vine vorba de blugi încurajez să alegeți o pereche mai largă, dar dacă vă plac cei mulați mai mult nu este un inconvenient. În niciun caz nu se cuvine ca un băiat stilat să aibă găuri sau rupturi prea exagerate pe pantaloni, sau mai rău, gleznele goale. Pentru a schița un outfit casual, relaxed, propun o cămaşă tip flanel, care au revenit în trend, un lanț destul de gros de argint sau aur și niște adidași care să se potrivească perfect cu flanelul. Dacă aveți o zi proasta pentru coafură puteți acoperi inconvenientul cu o șapcă tip baseball în aceeași nuanță, cu adidașii și cămașa sau în zilele friguroase de iarna, o căciulă simplă care să vă vină exemplar. Pentru o alternativa mai classy puteți contura look-ul cu un sacou croit perfect, fie negru simplu fie gri cu modele clasice. Pentru acest outfit recomand părul dat pe spate, fixat cu puțin gel.Când vine vorba de make-up și coafuri am să recomand natural în ambele cazuri. Părul voluminos, ușor dezordonat se potrivește la ambele sexe, iar machiajul domnișoarelor trebuie să scoată în evidență trăsăturile naturale ale acestora, care sunt superbe în orice ipostază. Acum cu liceul online este posibil să fie nevoie de ochelari, așa că o să vă dau niște sfaturi pentru a alege rama potrivită vouă. Mereu pupila trebuie să fie în centrul lentilei, altfel ochelarii vor arăta inestetic. Rama trebuie să ajungă fix sub sprâncene, iar aceasta nu trebuie să fie prea mare, pentru că va arăta caraghios. Propun rame simple fie negre fie metalice, deoarece se potrivesc oricărui look. Forma ramei recomand să fie ușor rotundă, deoarece avantajează majoritatea. În următoarele imagini veți observa ideile de ținute propuse pentru azi, iar dacă aveți nevoie de un sfat particular mă puteți contacta pe contul meu de Instagram : @dianaalexandrescu12 . Mulțumesc anticipat pentru atenția acordata. Articol scris de Diana Alexandrescu. La acest proiect au participat drept modele și :Văduva Rareș Florian-9 CNegruțiu Irina Lavinia –9 CMănescu Theodor –9 B Ana Petrof –9 A